İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antrenman ve Egzersizler
  3. 5 Orta Sırt Antrenmanı
Trendlerdeki Yazı

5 Orta Sırt Antrenmanı

5 Orta Sırt Antrenmanı

Kötü duruş veya gerginlikten herhangi bir gerginlik veya ağrı hissedene kadar orta bel kaslarınızı unutmak kolay olabilir. Fakat onlar hakkında düşünmesek bile, bu kaslar günlük hareketlerin önemli bir parçası ve onları güçlü tutmak önemlidir. Neyse ki size nasıl olduğunu anlatmak için buradayız! Aşağıdaki videolara göz atın, adımları okuyun ve bu beş çalışmayı deneyin.

#1 – Bent-Over Row

 Bent-over row zayıf üst sırt güçlendirir sadece halter egzersiz değil, aynı zamanda size deadlifts artırmaya yardımcı olur. Aslında bu alıştırmaya deadlift konumunda başlayacaksınız. Kıvrılırken, kalçalarınızı biraz yüksek ve sırtınızı dik tutun ve halteri göğsünüze doğru kaydırmak için kaymaz bir pozisyon kullanın.

#2 – Reverse Fly

Reverse Fly aynı zamanda yüksek kalçaları olan bir bükülmüş olan postürü içerdiğini önceki çalışmalarına benzer bir dumbbell egzersiz vardır. Yumuşak dizlerle sırtınızı dik tutun ve kollarınızı elinizle dumbell ile asın. Sonra aynı anda her bir dumbbell’i her iki tarafa doğru kaldırın ve duruşunuzu sabit tutarak tekrar aşağı inin.

 

#3 – Machine Reverse Fly

Machine Reverse Fly yerine eskisi gibi zemin üzerinde bükme, dik otur. Makinenin tutamaçlarını sıkıca tutun, her tutamacı vücudunuzun yanlarına doğru çekin ve tekrar içeri itin. Göğsünüzü ve absinizi dik tezgahla aynı hizada tuttuğunuzdan emin olun. 

# 4 – Direnç Şeridi Çekme

İçin direnç bandı çekme-ayır , göğüs seviyesinde bir direnç bandı tutun – kollar düz önünüzde. Kollarınızı, grubun göğsünüze dokunduğu yere kadar kendi tarafınıza yayarak bandı sıkıca çekin ve ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.

Kollarınızı her açışınızda, bandın göğsünüze sıkıca oturması gerekir. Kollarınız her geldiğinde, grup tekrar gevşetilmelidir. Tabii ki birkaç temsilci, elbette, belinizde ve büyük olasılıkla omuzlarınızda ve kollarınızda da yanık hissetmeye başlamalısınız.

#5 – Wide-Grip Pull-Up

Bir haber, eski haberler gibi gelebilir, ancak bu, latlarınız, omuzlarınız ve daha fazlası için yapılan işi yapan zamansız bir egzersiz. Geniş tutma pull-up  , iyi bir gerektirir geniş omuz genişliğinden daha altı ila sekiz inç geniş anlamı yukarı-çekme çubuğu, en kavrama. Bu nedenle, yukarı çekme işleminiz temel kol pozisyonunu içeriyorsa, bu geniş kavrama versiyonuyla işleri değiştirin ve bir fark hissedebiliyor musunuz!

 

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap