İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Bolca Su İçmeniz İçin 6 Neden 2019
Trendlerdeki Yazı

Bolca Su İçmeniz İçin 6 Neden 2019

Bolca Su İçmeniz İçin 6 Neden 2019

1-Su Temel Bir Besindir

Su, vücudumuzun en iyi sağlık ve zindelik için dayandığı temel bir besindir. Bizi nemlendirir ve insan fonksiyonunun her seviyesinde diğer hayati süreçlere yardımcı olur. Araştırmaya göre , spor beslenmesinde suyun en önemli besin olduğu gösteriliyor .

İnsan vücudu% 60’tan fazla sudan oluşur. Su 24 saat çalışan tüm vücut fonksiyonlarına yardımcı olur. Nemlendirmeyi, sindirimi, kalp ve akciğer fonksiyonunu, eklem yağlamayı, dokularımızın korunmasını, vücut ısısını düzenleyen ve çok daha fazlasını sağlar.

Su, sonsuz sağlık yararları ile yaşam çizgimiz olarak düşünülebilir. Kendimizi en iyi şekilde hissetmemizi ve çalışmamızı sağlarken, kronik çalışmalar neden bol su içmenin sağlığımız için gerekli olduğu konusunda daha olumlu geri bildirimler sunmaya devam etmektedir.

2-Su, Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Araştırmalar, artan su alımının, yeterli su içmeyenlere kıyasla daha hızlı kilo kaybına izin verdiğini ortaya koydu. Yemekten önce bir bardak suyun iştahı azalttığı, sindirime yardımcı olduğu ve metabolizmayı arttırdığı gösterilmiştir.

Porsiyon kontrolü daha iyi yapışır ve yaşanan kilo kaybı sonuçlarına iyileştirilir. Birçok insan kilo alımına katkıda bulunan açlığın susuzluğunu karıştırır. Beslenme uzmanları şimdi yemeğe ulaşmadan önce halsiz ya da yorgun hissederken bir bardak su içmeyi öneriyorlar. Açlığa karşı susuz kalmanın bu basit testi porsiyon kontrolüne yardımcı olduğunu göstermiştir. Gün boyu su içmek, istenmeyen kalorilere sahip şekerli gazlı içecekler / meyve suları tüketme arzusunu da ortadan kaldırır.

Su kaynaklı termojenez üzerine yapılan son bir çalışma, soğuk su içmenin vücuttaki enerji tüketimini artırdığını göstermiştir. Araştırmalar, enerjideki artışın, vücudun suyu vücut sıcaklığına getirme çabaları tarafından yaratıldığını göstermiştir. Bu teori metabolizmanın artmasını ve kilo kaybının artmasını açıklar  .

Kilo Vermek

3-Su Karın Şişmesini Azaltır

Su tutmak ya da şişkin hissetmek bizi rahatsız edebilir. Sıklıkla zayıf sindirim , artmış sodyum veya bir kadın için aylık döngüden kaynaklanır. Birçoğu su tutarken, içme suyundan kaçınılması gerektiğine inanıyor. Bu gerçek olmaktan uzak.

Su şişkinliği azaltmak için doğal bir ilaçtır ve gün boyunca bol miktarda su basması işlemine başlayacaktır. Suyun tutulması vücudun su kaybını önleyen doğal koruyucu önlemidir, bu nedenle şişkinlik süresi içme sıvılarını geri tutmanın zamanı değildir.

İçme suyu, tutulan tuz miktarını azaltacak ve göbekle şişen yiyeceklerin yok edilmesini hızlandırmak için kolonu yağlayacaktır.

4-Su Sindirimine Yardımcı Olur

Kabızlık tatsız bir deneyimdir ve yeterince su içmemek sağlıksız bir sindirim sağlar. Suyu artırma ve işleri düzenli ve rahat bir hızda sürdürme zamanı.

Su, kalın bağırsakta çözünür liflere bağlanır ve dışkımızın kütlesini arttırır, geçiş süresini azaltır ve eliminasyonu kolaylaştırır. Su sindirim sistemimizden uzak tutulduğunda, vücut dışkıdan suyu çeker ve kabızlık problemi yaratır. Bol miktarda su içmek kabızlığı önler , sağlıklı sindirim sağlar, toksinleri temizler ve böbreklerimiz ve karaciğerimizdeki yükü hafifletir.

5-Su Cildimizi Sağlıklı Tutuyor

Kuru ve cansız cildiniz var mı? Bunun nedeni, günlük beslenmenizin bir parçası olarak su eksikliği olabilir. Cildimizi temizlemek içten başlar ve bol su içtiğimizde faydalanır.

Biz ter yoluyla vücut suyunu kaybeder bir egzersiz ve sıcak çevre koşullarında ve hatta daha fazlası. İçme suyu, doğal yağlamanın cildimize yeniden sulandırılmasını ve yenilenmesini sağlar. Cildimiz nemi sever ve bol miktarda su içilmesi esnekliği geri kazandırır ve kuruluğu ortadan kaldırır.

Yeterli su içmek her zaman bir sorundur ve iyi bir gösterge çişinizin rengini kontrol etmektir. Sağlıklı idrar oldukça belirgindir ve cildimizi nemli ve yağlanmış tutmak için bol su içtiğimizi gösterir. Losyon kullanmak iyidir ancak içme suyu iyi nemlendirilmiş cildi korumanın temel yoludur.

6-Ne Kadar Su İçmeliyim?

Her gün vücutta terleme, nefes alma ve tuvalete gitme işlevlerini kaybediyoruz. Fiziksel olarak aktifsek, sıcak iklimlerde, ateş yakarken veya ishal veya kusma gibi grip semptomları varsa daha fazla su kaybederiz.

Tüm su kaybı vücudumuzu iyi nemlendirmek ve sağlıklı tutmak için yenilenmeyi gerektirir. Gıda ve Beslenme Kurulu yeni beslenme referans yayınlandı su için alımını . “Kadınların günde 2,7 litre (91 oz.) Tüketmeleri ve erkeklerin çeşitli içecekler (% 80) veya yiyeceklerde (% 20) 3,7 litre (125 oz.) Tüketmeleri önerilir.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap