İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknik Ayrıntılar
  3. Cla Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cla Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cla Nedir ve Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda spor yapan bireylerin aklına gelen ve merak edinen konulardan biriside Cla ( konjuje linoleik asit ) adı verilen gıda takviyesinin gerçekten yağları yakması gerçek olup olmadığıdır.

Son zamanlarda Cla takviyesi ile ilgili yapılan araştırmalarda bazı olumlu faktörderler bulunmuş olsa da,bu ataştırmaların bir çoğunda denek olarakhayvanlar kullanılmıştır.Daha henüz insanlar üzerinde yapılan ve pozitif conuçlar alınan bir proje yoktur. Yağları yakmak için kullanılan CLA ya bel bağlayan bireyler ,sandıkları veya hayal ettikleri gibi sonuçlar alamayıp hayal kırıklığına uğrayabilirler.

CLA-nedir-Sporsaglam

Avrupa’da yapılan bazı araştırmalarda bazı küçükte olsa olumsuz yönleri olduğu şüphesi gözden kaçmamıştır. Gıda takviyesi olarak alınan CLA karaciğer organında yağlanmaya sebep olacağı,insülin dengesinde bozukluk toksik etki yaratabileceği söylenmektedir.

O zaman CLa için Gereksiz Bir Besin Diyebilirmiyiz?

Gıda takviyesi olarak kafalardaki sorular henüz cevaplanmış değil, natural olarak beslenen ineklerin etinde ve sütünde bulunan CLA’nın yağ yakma ve zayıflamadaki etkileride mevcut.Bu sebeple doğak et ve et ürünleri bunun yanında doğal süt ve süt ürünleri kullanmak CLA ihtiyacımızı karşılayacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap