İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknik Ayrıntılar
  3. Daha Güçlü karın kasları için ipuçları!

Daha Güçlü karın kasları için ipuçları!

Daha Güçlü karın kasları için ipuçları!

 Sizde Güçlü karın kasları ve oblik için ince noktalar nelerdir diye merak içindesiniz. İşte size çelik gibi karın kası geliştirme ipuçları.

Güçlü ve güzel görünümlü karın kasları için: “Timsah Nefesi”ni denemelisiniz.

Zira karın bölgesini daha fazla çalıştırmaktadır. Yapılışı oldukça basittir: Karnınızın üzerine doğru yatın,kollarınızı alnınızın altına gelecek şekilde yerleştirin. Başınızı elinizin üstünden kaldırmayacak şekilde, beş saniye süresince burnunuzdan soluk alın ve bunu yapariken kesnlikle göğsünüzü değil karnınızı şişirmelisiniz bu kısım önemli. Nefesi içinizde bir saniye tutmayı unutmayın, üç saniye süresincede vermeye çalışın. Egzersiz sırasında da bunun gibi veya buna benzer soluk tekniğini uygulayın ve egzersiz programınıza katın ve nefesinizi hareketin güç harcadığı yöne ve bölümünde doğu vermeye dikkat edin.

Göğüs kafesini geren egzersizler yapın

Fiziksel yapınızın arka tarafını antrene edip ön tarafını açan çalışmalar, omurga çevresindeki kasları ve kalça kaslarını sterese sokarak merkezi bölgeyi güçlendirir ve postürü olabildiğince düzeltir.

Binlerce mekik çekerek vaktinizi boşa harcamayın

Mekik,sadece karın bölgesindeki orta kısım kaslarını çalıştırıyor. Bide bütün gün masa başı bir işte çalışıyorsanız, aklınıza gelecek en son şey çok daha fazla öne doğru eğilme hareketi olmalı.

Plankı çok abartmayın

Beş dakikalık plank vücudunuza meydan okumak için etkili bir yol olabilir fakat gündelik bir antrenmanın bölümü olmamalıdır. Rotasyon, anti-rorasyon ve direnci geliştirecek teknikleri yapmak sizler için çok daha faydalı bir yöntem olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap