İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknik Ayrıntılar
  3. İyi Göğüs Kasları İçin Püf Noktalar

İyi Göğüs Kasları İçin Püf Noktalar

İyi Göğüs Kasları İçin Püf Noktalar

Acaba göğüs kaslarım büyüyormu veya büyümüyor mu gibi sorular kafanıza takılıyormu? İşte size göğüs kaslarını büyütmek ve geliştirmek için bazı püf noktalar.

ÖNCELİKLE ZIRHINI BİÇİMLENDİRMELİSİN

Şunu bilmelisiniz ki göğüs kaslarınızın sağlıklı ve kaliteli bir şekilde büyüyebilmesi ve gelişebilmesi için şınavdan çok daha fazlasına ihtiyacınız var.


KASLARINA DESTEK ÇIK VE ONLARI KORU

Göğüs kaslarınızın büyümesini ve güzel görünüme sahip olmasını istiyorsanız kesnlikle sırt egzersizlerini programınıza dahil etmelisiniz. Yalnızca push-up veya bench press çalışmaları yaparsanız göğsünüzde bulunan kas liflerinin fazla gerilmesine ve omuzlarınızın öne doğru bükülmesine sebep olabilirsiniz (özellikle masa başında çalışıyorsanız). Ama Row egzersizleri  uygulayarak bu olayı tam tersine çevirebilirsiniz. Sırt kaslarınızı kuvvetlendirmek ve güçlendirmek göğüs kaslarınızında görünüş olarak genişlemesine ve büyümesine imkan tanıyacaktır.

KASLARINIZI SIKIŞTIRIN!

Göğüs kaslarınızın veya diğer kas gruplarınızın tek fonksiyonu varolan ağırlığı yukarı doğru kaldırmak değildir. Göğüs kasları bçoğu zaman kolunuza addüksiyon ve içe rotasyon yaptırır. Göğüs antrenmanları yaptığınız vakit ellerinizi düzleştirdiğiniz anda yada yumruklarını sıktığınız anda göğüs kaslarınızı kasarsanız o bölgede bulunan kaslarınızın iç kısmındaki lif yollarını harekete geçirmiş olursunuz. Bunu özellikle crossover pushup ve incline pushup gibi egzersizlerin olduğu antrenmanlarda gözlemleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap