İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Motivasyon
  3. Motive Olmanın 8 Yolu
Trendlerdeki Yazı

Motive Olmanın 8 Yolu

Motive Olmanın 8 Yolu

“Kilo vermeye çalıştığını” söylemek kolay, ancak motive kalmak çok zor. Eğer sonuç almak istiyorsanız, sizi uzun süre içinde tutmanız için bazı motivasyon ipuçlarına ihtiyacınız var ve bende onları istiyorum! Bunlar kilo verme yolculuğunuz boyunca motive olmanın en iyi yoludur.

Gerçekçi Hedefler ve Beklentiler Belirleyin

Bir ayda 20 kilo vermeyi mi düşünüyorsun? En Büyük Kaybeden yarışmacı değilseniz  , bunu yapmanız pek mümkün değildir. Gerçekçi olmayan hedefler aslında sizi başarısızlığa hazırlar; İşe yaramazsa devam etmek için motive olmayacaksınız.

Süper hızlı sonuçlar vaat eden bir diyet veya egzersiz planı okursanız, kendinize adanmışlığı hatırlatın, milyonlarca kez duyduğum her şeyi: “Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyle!” Kilo kaybı bir maratondur. sprint ve kalıcı sonuçlar zaman ve çaba gerektirmez, bu yüzden gerçek olun!

Başarılarınızın Fotoğrafını Tutun

İlerleme fotoğrafları koleksiyonuna sahip olmak moralinizi yüksek tutmanın harika bir yoludur! Bir çalışma  bile bir fotoğraf günlüğünün diyetisyenleri nasıl motive edebildiğini ve hedef ağırlıklarına ulaşma olasılıklarını daha da arttırdığını gösteriyor.

Mantıklı. Her gün aynada vücudunuza baktığınızda, bir fark görmek zor. Ancak, kilo verme yolculuğunuzdan önce ve sonra (ve sırasında) nasıl göründüğüne dair fotoğraflı bir kanıtın olması size ne kadar ileri geldiğinizi gösterecektir. Daha fazla motivasyon için, destekleyici arkadaşlarınızla paylaşmak üzere fotoğraflarınızı sosyal medyaya gönderin.

Egzersiz için Yaptıkların Keyfini Çıkarın

Koşu bandında koşmaktan nefret edersen, şansın o işe yaramaz. Bir faaliyet işkence gibi hissediyorsa motive olmak zor! Ancak iyi haberler var: Egzersiz bir çok şekilde gelir; sadece sevdiğin bir şey bulman gerekiyor!

Dans etmeyi sevmek? Zumba sınıflarına veya çevrimiçi videolara bakın. Bazı kaliteli arkadaş zamanında sıkmak için istekli misiniz? Günlük yürüyüş ve konuşmalar için tomurcuklarınızı seçin. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Yerel spor salonundan bir ders programı alın ve seçeneklerden herhangi birinin ilginizi çekip çekmediğini kontrol edin. Bazen ilham veren bir eğitmen popoyu sınıfa götürmen için gereken motivasyondur! Gerçekten dört gözle beklediğiniz bir antrenman bulun ve motivasyon sorun olmaz.

Tam Gece Dinlenin

Bu motivasyon için olası bir ipucu gibi görünebilir, ancak işe yarıyor. Niye ya? Yorgun olduğumuzda, düpedüz yanlış düşünebilme yeteneğimiz ve duygularımız ele geçirilir. Ve kim kendini yucky hissettiğinde bir bardak dondurma yemeye yetmedi? Cidden, uyku, kilo vermemenizin şaşırtıcı bir nedeni olabilir !

Buddy Up!

Kilo verme çabalarınızda bir ortak bulmak, başarınızda büyük bir fark yaratacaktır. Seni sorumlu tutacak birine sahip olmak son derece motive edici. Arkadaşınızın size güvendiğini biliyorsanız, bu antrenmanı atlamanız daha az olasıdır, değil mi?

Kaybedecek biriniz olmasa bile, dünyanın her yerinden, sosyal medyanın izniyle destek bulabilirsiniz. Facebook’ta katılabileceğiniz pek çok ilham verici kilo kaybı grubu var. Katıl!

Kendini ödüllendir

Ödül vaadiyle başarılı olmak için kim motive olmaz? Kilo verme başarınızla ilişkili bir şey seçin. Pantolonunu düşürmek mi? Kendine yeni bir kot pantolon al! Kaslar ağrıyor çünkü çok mu çalışıyorsun? Kendine bir masaj yaptırmış gibisin. Kilo verme başarısı için finansal ödüller vaat eden uygulamalar ve grup mücadeleleri bile var … Paranı ağzına koy!

Ölçekle Yaşamayın veya Ölmeyin

Evet, ölçek, kilo kaybını izlemenin en somut yoludur, ancak  sayılara çok fazla ağırlık koyuyoruz  (punto amaçlı). Kilonuzu, o gün ne kadar su içmeniz gerektiğini ve önceki gün ne kadar sodyum içtiğiniz gibi, birçok faktör etkilemektedir.

Her gün kendinizi tartarsanız motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. Kendinizi tartmak için haftada bir kez aynı zamanı seçmenizi öneririm. Tartılırken benzer kıyafetler giyin. İlerlemenizi gerçekten kavramak için, kot pantolonunuzun ve bahsettiğim fotoğrafların gibi başka şeyler kullanın!

Mükemmeliyetçi Olma

O ya hep ya hiç tavrından kurtul. Motivasyon için korkunç. Hedefler elde edilemez derecede katı hale geldiğinde, pes ederiz. Kaçınılmaz bir kayma ve havluya atmak isteyeceksiniz.

Böyle yapma. Kendine nazik ol. Sonuçta sadece bir insansın! Gerileme normal. Diyet yaparken en sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmek zorunda değilsiniz; Bu toplam  kilo kaybı efsanesidir . Bunu unutmayın ve kilo kaybı daha kolay hale gelir . 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap