İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor ve Birey
  3. Yoga Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yoga Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yoga Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yoga, eski Hindistan’dan kaynaklanan en eski egzersiz formlarından biridir. Yoga ve Hindu köklerini takip eden olumsuz bir damgalanma eğilimi gösterse de, vücudunuzu esnetmek ve stresi azaltmak için harika bir yol olabilir. Yoganın uyuşturucuyla uyuşan güçlü bir anti-depresan olduğunu öne süren kanıtlar vardır .

YOGANIN FAYDALARI NELERDİR?

  • Yoga, vücudun genel sağlığı için zorunlu olan eklem ve kas esnekliğini geliştirir. Gelişmiş eklem ve kas esnekliği, sırayla, aşırı yaralanma riskini azaltan daha fazla hareket aralığına yol açar.
  • Dayanıklılığı, gücü ve esnekliği arttırır.
  • Yoga, zihinsel / duygusal refahı geliştirmek için yararlı araçlar olan derin, dikkatli bir nefes alma, kişisel farkındalık, meditasyon ve bedenlerimizle bağlantı kurmayı öğretir.
  • Zihinsel dayanıklılık ve fiziksel dayanıklılık, uzun soluklar için duruşu tutularak test edilir.
  • Ağrıyan vücudunuza neyin zarar verdiğinin önemi yok, ya da sadece zindeliğinizi daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istiyorsanız, güç yogasının kas inşa etme kabiliyeti, tüm vücut üzerinde yadsınamaz bir etkiye sahiptir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Seslikaya

21 Yaşında Trabzon doğumlu Milli Sporcu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. Sporsever, araştırmacı, analiz etmede üstüne olmayan her tür sporda nacizane bilgi sahibi bir insan.

Yorum Yap